بازرگانی و فروش
  • اصفهان شهرک صنعتی نجف آباد 1
  • تلفن تماس : 03142499793
  • ایمیل : hatam_co@yahoo.com

YOUR CART

Edit Cart
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سیلندرهای گاز مایع خانگی را بیشتر در دو نام پیک‌نیک گاز یا مدل بزرگ‌تر کپسول گاز می‌شناسیم. احتمالاً همۀ ما تجربۀ استفاده از پیک‌نیک را حتی اگر شده برای یک‌بار در تمام عمرمان داریم. کپسول‌های گاز نیز برای آن‌ها که با نبود یا قطع‌شدن گاز شهری مواجه شده‌اند نامی آشنا هستند.

سیلندرهای گاز مایع خانگی حاتم گاز

در حال حاضر سیلندرهای گاز مایع در حجم‌ها و کاربردهای مختلف در حاتم گاز تولید و برای کاربری‌های مختلف به بازار عرضه می‌گردد. دراین‌بین سیلندرهای 5/3، 5 و 8 کیلویی که به‌عنوان گازهای پیک‌نیکی مشهور هستند، بیشترین کاربرد را برای مصارف خانگی دارند. سیلندرهای پیک‌نیکی حاتم گاز با داشتن سری مناسب همچون یک اجاق‌گاز تک‌نفره عمل کرده و در بسیاری موارد کمک‌دست خانم‌های خانه‌دار و آشپزهای مراکز تهیه و پخش غذا هستند. در طراحی سیلندرهای پیک‌نیکی حاتم گاز یک دستۀ فلزی با استحکام بالا در نظر گرفته شده است که ابزاری مطمئن برای جابه‌جایی سیلندر پیک‌نیکی است.

جهت کاربرد سیلندر گاز به‌عنوان جایگزین سوخت شهری کپسول‌های گاز مایع 11 یا 16 کیلویی انتخاب‌های مناسب‌تری هستند. سیلندرهای 11 یا 16 کیلویی نیز با قابلیت نصب انواع مختلف رگولاتور به‌عنوان جایگزینی برای گاز شهری قابلیت اتصال به انواع لوازم خانگی مانند بخاری، اجاق‌گاز یا آب‌گرم‌کن را دارا هستند.

ویژگی‌ بدنۀ سیلندرهای گاز مایع خانگی حاتم گاز

بدنۀ سیلندرهای گاز مایع خانگی حاتم گاز با رعایت تمام استانداردهای لازم جهت حفظ ایمنی و با بهترین مواد تولید می‌شوند. بدنه سیلندرهای گاز مایع حاتم گاز ویژگی‌های متمایزی دارند که از این بین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- استفاده از ورقۀ استاندارد مخصوص سیلندر: ورقۀ فولادی به‌کاررفته در تولید بدنۀ سیلندرهای گاز مایع خانگی حاتم ‌گاز ورقه‌های مخصوص سیلندر گاز طبق تأیید استاندارد ملی ایران هستند.

2- یکپارچگی بدنۀ سیلندر حاتم گاز: بدنۀ سیلندرهای گاز مایع خانگی حاتم گاز کاملاً صاف و بدون هرگونه فرورفتگی یا چین‌خوردگی است. این بدنه در مقابل ضربه مقاومت بالایی دارد.

3- خط جوش نقطۀ ضعف نیست: به دلیل استفاده از دستگاه‌های جوش مکانیزۀ مجهز به امکان جوش داخلی، خط جوش در بدنۀ سیلندرهای گاز مایع خانگی حاتم گاز هیچ‌گونه شیار یا خللی ندارد بنابراین امکان شکست بدنه از محل خط جوش و یا نشت گاز به خارج وجود ندارد.

4- انعطاف بدنه در برابر انبساط گاز: افزایش دمای سیلندر گاز و به‌دنبال آن افزایش فشار گاز و انبساط گاز درون سیلندر می‌تواند ایجاد انفجار کند. اما ورقه‌های مخصوص سیلندر گاز به‌کاررفته در تولید سیلندرهای حاتم گاز دارای قابلیت کشسانی بالا هستند. به همین دلیل در مقابل این انبساط گاز مقاوم هستند و این امر خطر انفجار به دنبال افزایش فشار داخلی در این سیلندرها وجود ندارد.

دقت در انتخاب رنگ بدنۀ سیلندرهای گاز مایع خانگی حاتم گاز

سیلندرهای گاز مایع حاتم‌ گاز در رنگ‌های مختلف سبز تیره، سبز روشن، قرمز، آبی و زرد تولید می‌شوند. لازم به‌ذکر است که برای سفارش‌های با تعداد بالا حاتم گاز امکان انتخاب رنگ موردنظر را برای مشتریان خود فراهم کرده است. از خصوصیت‌های رنگ استفاده‌شده در سیلندرهای گاز مایع خانگی حاتم گاز می‌توان این موارد را نام برد:

1- کیفیت: تمامی رنگ‌های به‌کاررفته در سیلندرهای حاتم گاز رنگ باکیفیت وارداتی است.

2- مقاومت شیمایی بالای رنگ بدنه: رنگ بدنۀ سیلندرهای حاتم گاز واکنش‌پذیری شیمایی بسیار کم دارد و پایداری زیادی در برابر خورندگی با مواد شیمیایی یا زنگ‌زدگی دارد.

3-مقاومت فیزیکی بالای رنگ بدنه: پخش‌شدگی و چسبندگی لایۀ رنگ به‌کاررفته بر روی بدنۀ سیلندرهای حاتم گاز کیفیت بالایی دارد. بنابراین در برابر ضربه‌خوردگی، خراش و سایر آسیب‌های فیزیکی مقاومت بالایی دارد.

4- عایقی برای رطوبت: رنگ به‌کاررفته برای بدنۀ سیلندرهای حاتم گاز همانند عایق بسیار خوبی در برابر رطوبت است همین امر سیلندرهای حاتم گاز را به گزینۀ مناسبی برای منطقه‌های مرطوب تبدیل کرده است و می‌تواند انتخاب خوبی برای هم‌وطنانمان در نواحی شمالی کشور باشد.

خصوصیت شیرهای گاز سیلندرهای گاز مایع خانگی حاتم ‌گاز

1- استفاده از شیرهای ساخته‌شده با آلیاژ برنجی: شیرهای گاز سیلندرهای گاز حاتم‌ گاز از جنس آلیاژ برنجی مرغوب هستند. آلیاژ برنجی بیشترین مقاومت را در برابر زنگ‌زدگی، سایش و تخریب‌های فیزیکی دارد.

2- وجود سوپاپ لاستیکی داخلی در شیرهای گاز سیلندرهای حاتم‌ گاز: به‌منظور افزایش ایمنی در سیلندرهای گاز حاتم گاز یک سوپاپ اطمینان داخلی در شیرهای گاز تعبیه شده است. در صورت افزایش حرارت سیلندر و به دنبال آن افزایش فشار، این سوپاپ به‌طور خودکار و با سرعت زیاد کل گاز موجود در سیلندر را تخلیه می‌کند. در این صورت امکان انفجار سیلندر منتفی می‌گردد.

کارخانۀ حاتم گاز؛ انتخاب مطمئنی برای خرید سیلندرهای گاز مایع استاندارد

در یک کلام، کارخانۀ حاتم گاز خیال شما را از بابت خرید سیلندر گاز ایمن راحت می‌کند. شرکت تولیدی حاتم گاز (تأسیس 1372) از همان ابتدای فعالیت خود با کسب استانداردهای لازم خط تولید سیلندرهای گاز را راه‌اندازی نمود. این شرکت تاکنون موفق به اخذ دو مجوز استاندارد برای محصول‌های خود شده است و کلیۀ کالاهای تولیدی شرکت دارای علامت استاندارد ایران و مجوز تولید از موسسۀ استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران هستند. به‌علاوه گواهی‌های جهانی استاندارد مدیریت کیفیت (ISO9001-2015)، استاندارد رضایت‌مندی مشتری (ISO 2004-2012) و استاندارد کیفیت محصول اروپا CE کیفیت و فنّاوری پیشرفتۀ کالاهای تولیدی حاتم گاز را تضمین می‌کند.

با توجه به اهمیت رعایت موارد ایمنی در تولید سیلندرهای گازی شرکت حاتم گاز رعایت دقیق موارد استاندارد و استفاده از بهترین مواد اولیه را سرلوحۀ کار خود قرار داده است.

کاربردهای سیلندر گاز مایع در خانه؛ بخرم یا نه؟

1- یک شعلۀ خوراک‌پزی قابل‌حمل در خانه داشته باشید. سیلندرهای پیک‌نیکی راه‌حل مناسبی برای داشتن یک شعلۀ آشپزی بیشتر هستند. برای همۀ آشپزها پیش آمده که دوست داشته باشند یک شعله به اجاقشان اضافه شود در این‌طور مواقع یک گاز پیک‌نیکی دستیار خوبی خواهد بود.

2- محیط خانه را از بوی بد غذاهای سرخ‌کردنی و آب‌پز رها کنید. پخت غذاهای سرخ‌کردنی در آشپزخانه‌های کوچکی که تهویۀ مناسبی ندارند همیشه ناراحت‌کننده است. چراکه بوی سرخ‌کردنی تا چند ساعت بعد از پخت و سرو غذا در محیط باقی خواهد ماند و شما را آزار خواهد داد. اگر در خانه فردی مبتلا به آسم، برونشیت یا حتی یک سرماخوردگی ساده باشد، دردسر پخت غذای سرخ‌کردنی تبدیل به یک بحران می‌شود و لازم است فکر اساسی برای آن کرد. داشتن یک پیک‌نیک سبک قابل‌حمل راه‌حل این ماجراست. کافی است یک بالکن کوچک یا حیاط داشته باشید یا به پشت‌بام بروید! حالا می‌توانید غذایتان را سرخ کنید و نگران پیچیدن بوی سرخ‌کردنی در منزلتان نباشید.

3- کمتر در آشپزخانه غذا بپزید تا کمتر برای تمیزکردن آشپزخانه وقت بگذارید. تمیزکردن دیوار و کابینت‌های کناری اجاق‌گاز همیشه سخت و زمان‌بر است. پاشیدن غذا یکی از اتفاقات عادی هنگام آشپزی است. اما اگر اجاقمان خارج از محیط آشپزخانه در محیطی باز باشد نگرانی‌مان از بابت کثیف‌شدن آشپزخانه به حداقل می‌رسد.

4- به هر دلیلی اگر گاز شهری ندارید جای نگرانی نیست. جایگزینی هنوز هم در بسیاری از منطقه‌ها گاز شهری موجود نیست. در این مواقع یک سیلندر گاز مایع از بهترین گزینه‌ها برای تأمین انرژی لازم برای گرمایش یا پخت‌و‌پز است.

5- قطع ناگهانی گاز شهری؟ راه‌حل جایگزین داشته باشید. گاهی افت فشار گاز یا قطع‌شدن گاز شهری زندگی روزمره‌تان را متوقف می‌کند. در این مواقع داشتن یک سیلندر گاز مایع می‌تواند بسیاری از کمبودها را در نبود گاز شهری جبران کند.