بازرگانی و فروش
  • اصفهان شهرک صنعتی نجف آباد 1
  • تلفن تماس : 03142499793
  • ایمیل : hatam_co@yahoo.com

YOUR CART

Edit Cart
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سیلندرهای گاز مایع سفری جدیدترین نسل سیلندرهای گاز مایع هستند. این سیلندرها کوچک هستند و جای زیادی اشغال نمی‌کنند اما بسیار پرکاربردند و در حال حاضر مشتریان بسیار زیادی دارند. طبیعت‌گردان، کوهنوردان و تمام کسانی که به سفر علاقه‌ دارند به یک سیلندر گاز مایع سفری احتیاج پیدا می‌کنند.

سیلندرهای گاز مایع صنعتی حاتم گاز

در حال حاضر سیلندرهای گاز مایع در حجم‌ها و کاربردهای مختلف در حاتم گاز تولید و برای کاربری‌های مختلف به بازار عرضه می‌گردد. دراین‌بین سیلندرهای 5/3، 5 و 8 کیلویی که به‌عنوان گازهای پیک‌نیکی مشهور هستند، بیشترین کاربرد را برای مصارف صنعتی دارند. سیلندرهای پیک‌نیکی حاتم گاز با داشتن سری مناسب همچون یک اجاق‌گاز تک‌نفره عمل کرده و در بسیاری موارد کمک‌دست خانم‌های خانه‌دار و آشپزهای مراکز تهیه و پخش غذا هستند. در طراحی سیلندرهای پیک‌نیکی حاتم گاز یک دستۀ فلزی با استحکام بالا در نظر گرفته شده است که ابزاری مطمئن برای جابه‌جایی سیلندر پیک‌نیکی است.

جهت کاربرد سیلندر گاز به‌عنوان جایگزین سوخت شهری کپسول‌های گاز مایع 11 یا 16 کیلویی انتخاب‌های مناسب‌تری هستند. سیلندرهای 11 یا 16 کیلویی نیز با قابلیت نصب انواع مختلف رگولاتور به‌عنوان جایگزینی برای گاز شهری قابلیت اتصال به انواع لوازم صنعتی مانند بخاری، اجاق‌گاز یا آب‌گرم‌کن را دارا هستند. سیلندرهای 25 و 50 کیلویی بیشترین استقبال را در میان مراکز صنعتی دارند.

ویژگی‌ بدنه سیلندرهای گاز مایع صنعتی حاتم گاز

بدنه سیلندرهای گاز مایع صنعتی حاتم گاز با رعایت تمام استانداردهای لازم جهت حفظ ایمنی و با بهترین مواد تولید می‌شوند. بدنه سیلندرهای گاز مایع حاتم گاز ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد که از این بین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- استفاده از ورقه استاندارد مخصوص سیلندر: ورقه فولادی به‌کاررفته در تولید بدنه سیلندرهای گاز مایع صنعتی حاتم ‌گاز ورقه‌های مخصوص سیلندر گاز طبق تأیید استاندارد ملی ایران هستند.

2- یکپارچگی بدنه سیلندر حاتم گاز: بدنه سیلندرهای گاز مایع صنعتی حاتم گاز کاملاً صاف و بدون هرگونه فرورفتگی یا چین‌خوردگی است. این بدنه در مقابل ضربه مقاومت بالایی دارد.

3- خط جوش نقطه ضعف نیست: به دلیل استفاده از دستگاه‌های جوش مکانیزه مجهز به امکان جوش داخلی، خط جوش در بدنه سیلندرهای گاز مایع صنعتی حاتم گاز هیچ‌گونه شیار یا خللی ندارد بنابراین امکان شکست بدنه از محل خط جوش و یا نشت گاز به خارج وجود ندارد.

4- انعطاف بدنه در برابر انبساط گاز: افزایش دمای سیلندر گاز و به دنبال آن افزایش فشار گاز و انبساط گاز درون سیلندر می‌تواند ایجاد انفجار کند. اما ورقه‌های مخصوص سیلندر گاز به‌کاررفته در تولید سیلندرهای حاتم گاز دارای قابلیت کشسانی بالا هستند. به همین دلیل در مقابل این انبساط گاز مقاوم هستند و این امر خطر انفجار به دنبال افزایش فشار داخلی در این سیلندرها وجود ندارد.

دقت در انتخاب رنگ بدنه سیلندرهای گاز مایع صنعتی حاتم گاز

سیلندرهای گاز مایع حاتم‌ گاز در رنگ‌های مختلف سبز تیره، سبز روشن، قرمز، آبی و زرد تولید می‌شوند. لازم به‌ذکر است که برای سفارش‌های با تعداد بالا حاتم گاز امکان انتخاب رنگ مورد نظر را برای مشتریان خود فراهم کرده است. از خصوصیت‌های رنگ استفاده‌شده در سیلندرهای گاز مایع سفری حاتم گاز می‌توان این موارد را نام برد:

1- کیفیت: تمامی رنگ‌های به‌کاررفته در سیلندرهای حاتم گاز رنگ باکیفیت وارداتی است.

2- مقاومت شیمایی بالای رنگ بدنه: رنگ بدنه سیلندرهای حاتم گاز واکنش‌پذیری شیمایی بسیار کم دارد و پایداری زیادی در برابر خورندگی با مواد شیمیایی یا زنگ‌زدگی دارد.

3-مقاومت فیزیکی بالای رنگ بدنه: پخش‌شدگی و چسبندگی لایۀ رنگ به‌کاررفته بر روی بدنه سیلندرهای حاتم گاز کیفیت بالایی دارد. بنابراین در برابر ضربه‌خوردگی، خراش و سایر آسیب‌های فیزیکی مقاومت بالایی دارد.

4- عایقی برای رطوبت: رنگ به‌کاررفته برای بدنه سیلندرهای حاتم گاز همانند عایق بسیار خوبی در برابر رطوبت است همین امر سیلندرهای حاتم گاز را به گزینه مناسبی برای منطقه‌های مرطوب تبدیل کرده است و می‌تواند انتخاب خوبی برای هم‌وطنانمان در نواحی شمالی کشور باشد.

خصوصیت شیرهای گاز سیلندرهای گاز مایع صنعتی حاتم ‌گاز

1- استفاده از شیرهای ساخته‌شده با آلیاژ برنجی: شیرهای گاز سیلندرهای گاز حاتم‌ گاز از جنس آلیاژ برنجی مرغوب هستند. آلیاژ برنجی بیشترین مقاومت را در برابر زنگ‌زدگی، سایش و تخریب‌های فیزیکی دارد.

2- وجود سوپاپ لاستیکی داخلی در شیرهای گاز سیلندرهای حاتم‌ گاز: به‌منظور افزایش ایمنی در سیلندرهای گاز حاتم گاز یک سوپاپ اطمینان داخلی در شیرهای گاز تعبیه شده است. در صورت افزایش حرارت سیلندر و به دنبال آن افزایش فشار، این سوپاپ به‌طور خودکار و با سرعت زیاد کل گاز موجود در سیلندر را تخلیه می‌کند. در این صورت امکان انفجار سیلندر منتفی می‌گردد.

کارخانه حاتم گاز؛ انتخاب مطمئنی برای خرید سیلندرهای گاز مایع استاندارد

در یک کلام، کارخانۀ حاتم گاز خیال شما را از بابت خرید سیلندر گاز ایمن راحت می‌کند. شرکت تولیدی حاتم گاز (تأسیس 1372) از همان ابتدای فعالیت خود با کسب استانداردهای لازم خط تولید سیلندرهای گاز را راه‌اندازی نمود. این شرکت تاکنون موفق به اخذ دو مجوز استاندارد برای محصول‌های خود شده است و کلیۀ کالاهای تولیدی شرکت دارای علامت استاندارد ایران و مجوز تولید از موسسۀ استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران هستند. به‌علاوه گواهی‌های جهانی استاندارد مدیریت کیفیت (ISO9001-2015)، استاندارد رضایت‌مندی مشتری (ISO 2004-2012) و استاندارد کیفیت محصول اروپا CE کیفیت و فنّاوری پیشرفتۀ کالاهای تولیدی حاتم گاز را تضمین می‌کند.

با توجه به اهمیت رعایت موارد ایمنی در تولید سیلندرهای گازی شرکت حاتم گاز رعایت دقیق موارد استاندارد و استفاده از بهترین مواد اولیه را سرلوحۀ کار خود قرار داده است.

کاربرد سیلندرهای گاز مایع صنعتی

حتی با وجود توسعه گاز شهری در بیشتر شهرهای کشور، سیلندرهای گاز مایع کماکان کاربردهای منحصربه‌فرد خود را در صنعت دارند. از کارگاه‌های کوچک گرفته تا کارخانه‌های بزرگ، سیلندرهای گاز مایع در حجم‌های مختلف برای کاربری‌های مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرند. بسیاری از دستگاه‌ها احتیاج به یک مخزن گاز جداگانه دارند. گستردگی فضای کارخانه‌ها و نبودن امکان انتقال گاز شهری به برخی نقاط از دلایل دیگر ضرورت وجود سیلندرهای گاز مایع در مراکز صنعتی است. استفاده از سیلندرهای گاز مایع با حجم زیاد (سیلندرهای 50 کیلویی) بیشتر برای انواع دستگاه‌ها کاربرد دارد. این در حالی است که سیلندرهای کوچک‌تر نیز برای مصارف مختلف نظیر تأمین انرژی دستگاه‌های قابل‌حمل یا تأمین گرمایش کارگاه مورداستفاده قرار می‌گیرند.

علی‌رغم کاربردهای زیاد سیلندرهای گاز مایع صنعتی، سالانه موارد متعددی از انفجار و آتش‌سوزی با محوریت سیلندرهای گاز مایع گزارش می‌شود. اما باید توجه داشت که اکثر این اتفاق‌ها به دلیل عدم رعایت موارد ایمنی در استفاده، جابه‌جایی و نگهداری سیلندرهای گاز مایع است. سازمان ملی استاندارد، پارامترهای مختلفی را برای ایمنی سیلندرهای گاز مایع تعریف کرده است. خرید سیلندرهای گاز مایع از مراکز مورد تأیید با نشانه استاندارد ملی ایران خیال شما را از ایمنی محصولات راحت خواهد کرد.